Погода у місті
Мій профіль
Ласкаво просимо, Гість!
Для повноцінного користування сайтом та форумом пропонуємо Вам зареєструватись або увійти під своїм іменем.

Друзі сайту
Smarsy
Наша кнопочка
Якщо Вам сподобався наш сайт, і Ви є власником чи адміністратором сайту відповідної тематики, пропонуємо обмін кнопками.

Креативщики Юлії Петрівни м. Вінниця СЗШ№12 3-Б клас

Для встановлення скопіюйте наступний код і вставте у потрібному місці Вашого сайту
Статистика

Хто в онлайні: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Батьківська кімната » Батькам на замітку

Чи варто сварити дитину за погані оцінки
06.09.2013, 17:54
Чи варто сварити дитину за погані оцінки

Усім батькам хочеться щоб їхня дитина успішно навчався, але не кожному дано стати відмінником. Невстигаючих дитину прийнято соромити і ставити їй у приклад хорошистів та відмінників. Насправді - це невірна тактика, яка веде до ряду психологічних проблем у дитини.

Про те, як же потрібно реагувати батькам на шкільні оцінки, щоб не скалічити психіку дитини розповість психотерапевт Юлія Гончар.

Як правило, більшість батьків, дізнавшись про «двійки», демонструють негативну реакцію. Вони зляться, читають нотації, невербально (мовою тіла) показують своє невдоволення. Однак, причину отримання поганих оцінок це не усуне, а от вашого школяра змусить міцно задуматися. І наступного разу він, щоб уникнути морального чи фізичного покарання, постарається приховати факт отримання поганої оцінки. А що приховає від вас наступного разу? Не хочете втратити довіру дитини - відмовтеся від негативної реакції на двійки. Ваша підтримка, рада і увага - ось що зараз найбільше необхідно маленькому учневі.

З оцінкою по життю

Шкільна оцінка - це не просто цифра в щоденнику, а ще й своєрідний ярлик на особистість дитини. На жаль, не всі батьки це розуміють, наполегливо вимагаючи від неуспішного чада високих балів. Поділ дітей на хороших відмінників і відстаючих двієчників може відкласти негативний відбиток на все подальше життя дитини.

«Стереотип оцінювання нав'язується нам ще з молодших класів. Якщо батьки будуть тиснути на дитину, щоб він у що б то не стало добре вчився, вони, тим самим, привчають його до потреби в постійному оцінюванні себе оточуючими, - говорить Юлія Гончар. - Насправді, ніколи інша людина не зможе тебе оцінити об'єктивно, так як він міркує зі своїх спонукань, почуттів, думок і так далі. Дитина, звикла до постійного оцінюванню з боку, просто перестає бути собою, втрачає своє «я», приймаючи за нього проекцію оцінювача ».

Поговоріть з дитиною

Деякі батьки самі сприймають шкільну оцінку , як щось дуже важливе , і вселяють цю думку дитині . З часом , дитина починає думати , що від оцінки залежить все в його в житті. Результатом такого виховання стають розлади психіки: постійне почуття тривоги , неврози , ослаблене здоров'я і нереалізованість у майбутньому.

Розуміючи слово « оцінка » у його широкому сенсі , батьки повинні пояснити дитині , що двієчник - це ще не означає - поганий, а відмінник - це ще не привід для всебічних захоплень .

Якщо дитина занадто засмучується через погані оцінки , розкажіть йому , що з оцінками оточуючих він буде стикатися завжди і скрізь. Немає ніякого сенсу сприймати їх близько до серця , тому що це думка сторонньої людини , у якого свої « таргани в голові».

Навчіть дитину з ранніх років приймати рішення самостійно, не потребуючи стороннього схвалення і не боячись осуду. Тоді дитині не загрожують постійні стреси , депресії і неврози . Крім того , у дитини з'явиться мотивація оцінювати себе самостійно і самому вирішувати - хороший чи поганий вчинок він скоїв .

Як реагувати на погані оцінки в школі

Бурхливої ​​позитивної реакції на трійки і двійки («А, дурниця, Енштейн теж двієчником був!") Теж варто уникнути. Також, не варто матеріально заохочувати за хороші оцінки. Наприклад, давати гроші за кожну п'ятірку чи обіцяти купити комп'ютер, якщо дитина закінчить чверть без трійок.

Спокійно поговоріть з дитиною, уточніть, за що йому поставили низьку оцінку. Причин цьому може бути безліч. Наприклад, дитина могла не знати матеріал, значить, допоможіть йому вивчити. Якщо не розібрався в предметі, не зрозумів тему - спробуйте знайти доступне пояснення навчального матеріалу. Крім цього, малюк міг просто розгубитися у дошки і не відповісти на запитання вчителя, тоді потренуйте його, навчіть вголос висловлювати свої думки. Допомагайте дитині опановувати тими знаннями, вміннями і навичками, яких йому не вистачає. Нехай для учня низька оцінка стане сигналом, що вдома треба ще позайматися.
Категорія: Батькам на замітку | Додав: Татіка
Переглядів: 2298 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"САЙТ КЛАСУ ІВАНЧЕНКО ЮЛІЇ ПЕТРІВНИ" © 2024
Всі права застережено. При повному чи частковому використанні матеріалів сайту посилання є обов'язковим!